Faaliyetlerimiz

Yakutiye, Dadaşkent, Kazım Karabekir, Palandöken dağıtım bölgesindeki 30 yıllık dizayn çalışmaları tamamlanmış, dağıtım bölgesinde gaz verilecek müşteri ve bölgeler belirlenerek uygulama programı yapılmıştır. Ayrıca dağıtım bölgesinde BOTAŞ’tan gaz alınarak PALEN tarafından yapımı tamamlanan A-Type İstasyondan Şehrimize gaz arzı sağlanmaktadır. Yine aynı yerde gaz dağıtım faaliyetlerinin izleneceği, gerekli cihaz, ekipman ve yedek parçalar ile donatılmış Doğal Gaz İşletme Merkezi kurulmuştur.

PALEN 2004 yılında 20 km Çelik Hattın yapımını tamamlayarak şehrin en uç noktalarından olan Yıldızkent, Kayakyolu ve Oteller bölgesine gaz arzını sağlamış ve yine 2006 yılında 11,5 km lik Çelik Hattın yapımını 2 ayda tamamlayarak Dadaşkent Bölgesine Gaz vermiş ve 2007 yılında beldenin tüm sokaklarında gaz kullanılacak hale getirmiştir. Bu çalışmaların akabinde Şehrimizin ücra köşelerinde bulunan DHMİ Erzurum Hava Limanı, Bilkent Üniversitesi Kampusu ve yine aynı bölgedeki Yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesine gaz verilmiştir.

2004 yılında Gez Mahallesinde hizmet veren şirketimiz 2007 yılının ilk aylarında Vani Efendi Mahallesindeki 1000 m2 lik yeni Abone Merkezine taşınmış ve hizmetlerini buradan yürütmeye başlamıştır.

2015 yılında Aşkale İlçesi Dağıtım Lisansımız kapsamına dahil edildi.  Aşkale doğalgaz dağıtım projesi altyapı çalışmalarının temel atma töreni 11 Mayıs 2015 tarihinde, geniş katılımlı bir törenle gerçekleştirildi. Ardından alt yapı çalışmalarının ilk etabı tamamlandı ve  21/10/2015 tarihinde doğalgaz ateşi yakıldı. Bugün Aşkale İlçesinin çok büyük bir bölümü doğal gaz hizmetinden kesintisiz olarak yararlanabilmektedir.

Diğer ilçelerden gelen yoğun talepler doğrultusunda EPDK’ya yapılan başvuruya istinaden Pasinler, Horasan, Tortum, Narman, İspir ve Oltu İlçelerimiz de 03/11/2016 tarihli ve 6574-3 sayılı Kurul Kararı ile Şirketimizin dağıtım lisansına dahil edilmiştir. BOTAŞ’ın iletim hatlarından çekilecek çelik bağlantı hatları inşaatların ve RMS-A istasyonlarının kurulumlarının ardından şehir içi doğalgaz dağıtım hattı çalışmaları tüm hızıyla sürdürülmektedir.
Yine EPDK’ya 2018 yılında yapılan başvuruya istinaden Karaçoban İlçemiz de 16/08/2018 tarihli ve 8011-1 sayılı Kurul Kararı ile Şirketimizin dağıtım lisansına dahil edilmiştir. Şehir içi doğalgaz dağıtım hattı çalışmalarımız hızla başlatılarak ilk müşterilerimiz ile doğalgaz bağlantı anlaşmaları yapılmıştır. En kısa zamanda Karaçoban İlçemizde de konforlu doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

Şirketimiz faaliyet alanları Dünya Bankası IFC kuruluşu tarafından denetlenmiş ve IFC kalite, çevre ve iş güvenliği standartlarına uygun görülmüş
tür.