PALMET Grup Yönetim Kurulu

Anasayfa > Kurumsal > PALMET Grup Yönetim Kurulu
YÖNETİM KURULU BAŞKANI / CEO

B. Doğanay SAMURAY

B. Doğanay Samuray, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümünden 1980 yılında mezun olmuştur. İş yaşamına inşaat sektöründe başlamış, kısa sürede üst düzey yöneticiliğe yükselmiştir. 1984 yılında PALMET Şirketler Grubu’nun ilk şirketi olan PALMET Mühendislik’i kurmuştur. Samuray, halen grubun en büyük hissedarı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Samuray, Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği’nin (GAZBİR) kurucusu ve aktif üyesidir. Aynı zamanda Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Enerji Komitesi’nde görev almaktadır. B. Doğanay Samuray, evli ve iki çocuk babasıdır.

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Muzaffer YÜCEL

Muzaffer Yücel, Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1980 yılında mezun olmuştur. Daha sonra çeşitli firmalarda Muhasebe Şefliği ve Finans Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, 1986 yılında PALMET Şirketler Grubu’na hissedar ve CFO olarak katılmıştır. PALMET Şirketler Grubu’nun tüm mali işler, muhasebe ve nakit yönetimi sistemlerini kurmuş olan Muzaffer Yücel, halen grubumuzun Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Muzaffer Yücel, evli ve iki çocuk babasıdır.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

C. Doruk SAMURAY

Doruk Samuray, 2006 yılında Boston Tufts Üniversitesinde Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl Eylül ayında PALMET Şirketler Grubunda yönetici yetiştirme programına dahil olmuş ve grubun iş geliştirme operasyonları ile kariyerine devam etmiştir. 2011 yılından beri PALMET Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır. Halen PALMET Şirketler Grubu’nun yeni enerji yatırımlarının geliştirmesinde ve elektrik grubunun yönetiminde görev almaktadır.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

William PAINE

William G. Paine, PALMET Şirketler Grubu’nun yönetim kuruluna 2010 yılında katılmıştır. Üniversite eğitimini aldığı York University School of Business’ı MBA derecesi alarak tamamlamıştır. Kanada’da doğal gaz sektöründe çeşitli görevlerde bulunmuş, hem Kanadalı şirketlerin hem de offshore girişimlerin yönetim kurullarında görev almıştır. 2014 yılına kadar Kanada’da bulunan Manitoba Hydro International adlı şirkette üst düzey yönetici olarak çalışmış olan Pain halen Kanada, Çin ve Türkiye’deki firmalarda bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

H. Esin AKBULUT

Dr. Hanife Esin Akbulut, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. University of East Anglia’da yüksek lisans eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden doktorasını almıştır. 2013 yılında PALMET Şirketler Grubu’nda yönetim kurulu üyesi olarak katılan Akbulut, öncesindeİstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) başkan yardımcılığı, Takasbank’ta ve MKK’da yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Dr. Akbulut, Aralık 1994- Şubat 2012 tarihleri arasında İMKB’de işlem gören 300’ü aşkın şirketin halka arzında önemli görevler üstlenmiştir.

YÖNETİM KURULU ÜYESİ / GAZ GRUP BAŞKANI

Tamer SÖNMEZ

1984 yılı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği mezunu Tamer Sönmez kariyerine 1984 yılında Su Yapıları Proje Mühendisi olarak başlamıştır. 1987 yılında Su-Yapı Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş’de Arıtma Tesisleri Müşavirliği görevini üstlendikten sonra 1991 – 2002 yılları arasında Ericsson Telekominikasyon Hizmetleri A.Ş’de Telekomünikasyon projeleri Proje Müdürü, 2002 – 2006 yıllarında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş’de Satınalma ve Sözleşme Yönetimi Bölüm Başkanlığı yapmıştır. 2006 yılında Yönetim Danışmanı olarak görev yaptığı PALMET ENERJİ A.Ş’de Gaz Grubu Başkanı olarak kariyerini sürdürmektedir.

Doğalgaz Acil 187
Çağrı merkezi 444 82 25
Doğalgaz Acil 187
Çağrı merkezi 444 82 25