Palmet Gaz Grup A.Ş.’Nin Kredi Notu Açıklandı

PALMET Gaz Grup A.Ş.’nin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A+, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A1 olarak açıklandı.

Doğal gaz dağıtım sektörünün ilk yatırımcılarından biri olan PALMET Enerji bünyesinde yer alan PALMET Gaz Grup A.Ş.’nin uzun ve kısa vadeli kredi derecelendirme notu açıklandı.

TURKrating tarafından yapılan güncel değerlendirme sonucunda PALMET Gaz Grup A.Ş.’nin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A+Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A1 olarak açıklandı.

Kocaeli, Gebze ve Erzurum bölgelerinde faaliyet gösteren üç doğal gaz dağıtım şirketini bünyesinde barındıran PALMET Gaz Grup A.Ş.’nin, sektördeki tecrübesi ve ölçek büyüklüğü, düşük tahsilat riski, yatırımlarını PALMET Enerji bünyesindeki müteahhitlik hizmetleriyle yapabilmesi derecelendirme notlarını destekleyen faktörler arasında sayıldı. Yeni yatırımlarla büyümeye devam eden şirketin iş stratejisi bölgelerinin gelişmesi için yapılabilecek en fazla yatırım yaparak değer yaratmak olduğu belirtildi.

Şirket artan gaz hacmi, net satış performansı, artan özkaynaklar ile 3 lisans bölgesinde 2 il 28 ilçede 900 bini aşkın aboneye hizmet vermektedir. Gaz Grup, yıllık 4,6 milyar metreküp gaz hacmi ne sahiptir.

Doğalgaz Acil 187
Çağrı merkezi 444 82 25
Doğalgaz Acil 187
Çağrı merkezi 444 82 25